Zakątek pełen radości

Kilka dni po akcji zorganizowanej przez nas z okazji obchodów rocznicy pacyfikacji górników na KWK Wujek zorganizowaliśmy kolejną dużą akcję.
Tym razem była to świąteczna wizyta trójkolorowych mikołajów w brynowskim Domu Dziecka ?Zakątek?.
Ale od początku ? całą akcję zaczęliśmy przygotowywać kilka tygodni wcześniej, kiedy poprzez stronę internetową, forum oraz nasz profil na Facebooku zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy oraz darów.
Odzew był ogromny, a kolejne wpłaty spływały na konto, natomiast dary wypełniały pokoje naszych mieszkań.
Kiedy na kilka dni przed planowaną wizytą wszystko udało się zebrać w jednym miejscu, ilość uzbieranych rzeczy zaskoczyła nas samych – wszystkiego było pełno!
Najbardziej skupiliśmy się na tym, czego brak w ośrodku jest najbardziej dotkliwy ? przyborach szkolnych, których łącznie kupiliśmy 3 duże kartony. Wśród zebranych rzeczy pojawiło się mnóstwo gier, zabawek, pomocy szkolnych, książek, maskotek, środków czystości oraz słodyczy.
18 grudnia udaliśmy się zgraną paczką do ?Zakątka? aby wraz z trójkolorowym Mikołajem spędzić trochę czasu z dziećmi.
Z pomocą pracowników ośrodka udało nam się zebrać wszystkie dzieci w jednej, dużej sali, w której czekał już na nie Mikołaj z koszyczkiem pełnym cukierków.
Dzieci bardzo radośnie przyjęły wizytę Mikołaja, który z każdym dzieckiem zamienił kilka słów oraz przeprowadził kilka zabaw. Po chwili w sali pojawili się również trójkolorowi pomocnicy Mikołaja ? kibice GieKSy z Brynowa, wraz z balonami oraz? paczkami pełnymi słodyczy i klubowych gadżetów!
Po tym niezwykle radosnym momencie dzieci bardzo głośno podziękowały zgromadzonym kibicom GieKSy i Mikołajowi i z racji późnej pory udały się do łóżek.
My zamieniliśmy jeszcze kilka słów z Panią psycholog oraz opiekunami grup oraz pomogliśmy rozlokować dary w ośrodku.
Na koniec chcielibyśmy BARDZO GORĄCO podziękować wszystkim tym, którzy dołączyli się do zbiórki pieniędzy i darów, oraz firmom i instytucjom które nas wsparły, a były to:
Restauracja ?Singer? mieszcząca się w Katowicach przy ul. Brynowskiej
Sklep ?Hetman? mieszczący się w Katowicach przy ul. Rolnej
Piekarnia przy ul. Wincentego Pola
Pracownicy Cinema City ?SILESIA? za zbiórkę darów i pieniędzy
Kolędnicy ze ?Stajni u Brożyńskich w Połomii”
Uczniowie szkół XV LO W KATOWICACH

Bez Państwa wsparcia i zaangażowania nasza akcja z pewnością nie nabrałaby takich rozmiarów. Serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci za okazane wsparcie i dobre serce!

Dodatkowo chcielibyśmy zaprosić wszystkich chcących pomagać dzieciom z „Zakątka” na stronę internetową placówki – http://www.zakatek.katowice.pl/index.php

Możliwość komentowania jest wyłączona.