Wyjazdowo

Z powodu problemów technicznych nie mogliśmy na bieżąco zamieszczać relacji z prawdopodobnie najważniejszej i najciekawszej dziedziny życia kibicowskiego – wyjazdów!
Dlatego też teraz w wielkim skrócie chcielibyśmy przybliżyć Wam liczby Brynowskiej GieKSy na wyjazdach od początku tego sezonu. Sezon wyjazdowy zaczęliśmy od meczu, który na siłe niektórzy dziennikarze chcą nazywać „Derbami Śląska”. Z powodu wakacyjnego terminu na „Mecz dwóch Śląskich drużyn” wybrało się jedynie 9 kibiców z Brynowa. Wynik jak na odległość bardzo słaby. Kolejnym wyjazdem, na jaki przyszło nam wyruszyć, był wyjazd dla wielu pewnie niezapomniany do końca życia, bowiem jechać blisko 300 km w niesamowitym ścisku (jak widać organizacja wyjazdów naszych zgodowiczów nie jest do końca perfekcyjna) by wspierać naszych braci z Górnika Zabrze to fantastyczna sprawa. Na stadionie świetny doping, 202 osoby z GieKSy (wszyscy ubrani w okazjonalne żółte koszulki), i integracja z fanami KSG – W takich momentach właśnie najbardziej czuję się co to jest zgoda. Nas na tym meczu 202 osoby (Górnika ponad 700) w tym 10-cio osobowa delegacja z Brynowa. Tydzień później na naszym dalekim (370km) wyjeździe w Łęcznej meldujemy się w sile 11 osób. Zaledwie 4 dni po wyjeździe do Łęcznej graliśmy pucharowy mecz w pobliskich (70km) Zdzieszowicach z miejscowym… Ruchem. Nas na tym haniebnie przegranym meczu 14 osób, w tym dwóch małolatów, którzy zaliczają swój pierwszy wyjazd!. Liczba jak na środek tygodnia i fatalną grę dobra, jednakże z uwagi na odległość mogliśmy się pokusić o więcej. Warto dodać, że po meczu prawie wszyscy z nas biorą udział w zamkniętym spotkaniu (a raczej rozmowie dysplinarno-wychowawczej) z piłkarzami na Bukowej1. Jeden z Brynowskich GieKSiarzy okazał się bardzo dobrym motywatorem naszej drużyny:). Po fatalnej grze, kolejnych meczach bez zwycięstwa i strzelonej bramki, po pogromie jaki sprawiło nam u siebie Podbeskidzie, nie pozostawało nic innego jak tylko…. chwycić barwy i znów ruszać w trasę! A co, kto powiedział, że będzie łatwo!? Nie jeździmy dla wyników, jeździmy by godnie pokazać całej Polsce, co dla nas znaczy GKS KATOWICE!
Cieszy fakt, że z takiego założenia wyszło… 25 osób, które wybrało się do Kluczborka, by zobaczyć jak kolejny raz nasze pseudo-piłkarzyki dostają tęgie lanie. Cieszy fakt, że pobiliśmy w tej klatce swoją liczbę zarówno jako GieKSa, ale i jako Brynów (1 osoba więcej niż poprzednio). Na kolejny wyjazd (a raczej przejażdżkę) do Bytomia, wszyscy którzy byli w Kluczborku (433 osoby) miały zagwarantowane bilety. Tak więcj do ogólnej sprzedaży pozostawało jedynie 117 wejściówek, które bardzo szybko znalazły swoich właścicieli. Warto dodać, że zainteresowanie meczem w Bytomiu było ogromne, i gdyby nie ograniczenia liczbowe, na ten wyjazd wybrałoby się z pewnośćią ponad 800 GieKSiarzy. Mamy nadzieję, że zainteresowanie to przeniesie się na wyjazd do pobliskiego (70km) Wodzisławia Śląskiego, i tam Brynowska GieKSa pobije swój rekord wyjazdowy (minium na ten wyjazd to 50 osób!!). Rzecz jednak była o meczu z Ruchem Radzionków. Ostatecznie z Brynowa na to spotkanie pojechało 31 osób ( w tym jeden Rudziol z KSG)   1 osoba, która z powodu braku biletu zostaje pod stadionem. Na meczu UG’03 prezntuje bardzo efektowną i co najważniejsze z bardzo dobrym przesłaniem oprawę meczową. Również na tym spotkaniu, Grupa Południe (w której zrzeszona jest również nasza dzielnica) zebrała 510zł ! Dzięki wszystkim, którzy się dorzucili!)
We wrześniu GieKSiarze byli również obecni na innych stadionach:
Polska – Australia (w Krakowie) – 2 GieKSiarzy z Brynowa
Banik Ostrava – Hladec Kralove – 4 GieKSiarzy z Brynowa
(PP) Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk – 2 GieKSiarzy z Brynowa
Przed nami wyjazd w troche niedogodnym terminie (piątek, 19:00) do położonych o 300 km od Katowic Polkowic. Z Brynowa na ten wyjazd zapisanych jest już az 12 osób a bilety powoli kończą się, dlatego zachęcamy wszystkich fanów z naszej dzielnicy – ZAPISUJCIE SIĘ PÓKI CZAS I BILETY!

Możliwość komentowania jest wyłączona.