Termalica Bruk-Bet Nieciecza – GKS Katowice

Nie ma czasu na odpoczynek. Jeszcze nie ochłonęliśmy po sobotnim spotkaniu z Górnikiem Polkowice, a już w środę naszych zawodników czeka kolejne ligowe spotkanie. Tym razem wyjazd do Niecieczy na mecz z miejscowym beniaminkiem. Początek tego spotkania od godziny 17:00.

Zawody poprowadzi 28-letni Krzysztof Jakubik (Siedlce), który w tym sezonie jeszcze meczu z naszym udziałem nie gwizdał.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza KS tak brzmi pełna nazwa naszego najbliższego przeciwnika. Jak już wspominałem są tegorocznym beniaminkiem. Klub z Niecieczy po 27 dotychczasowych meczach znajduje się w strefie spadkowej, mając na swoim koncie 29 zdobytych oczek. U siebie w 13 meczach zdobyli łącznie 22 punkty (7 spotkań wygrywając, jeden remisując oraz 5 przegrywając). Strzelili w tych meczach 19 bramek, tracąc 16. W 10 tegorocznych meczach, beniaminek zdobył 12 punktów na 30 możliwych do zdobycia. Od dwóch ligowych spotkań nie potrafią zdobyć choćby punktu, ulegając Sandecji 0-4 na wyjeździe oraz w miniony weekend w Wodzisławiu Śląskim, grając przez niemal cały mecz w przewadze jednego zawodnika nie potrafili zdobyć ani jednego punktu. Mało tego prowadzili w tym spotkaniu już 1-2 do 76 minuty!
Po tym spotkaniu doszło do zmian w sztabie szkoleniowym. Zarząd klubu Termalica Bruk-Bet Nieciecza KS przyjął rezygnację trenera Mirosława Hajdy. Od poniedziałku nowym trenerem zespołu jest Piotr Wrześniak. który do tej pory był szkoleniowcem bramkarzy.
Z pewnością uważać będziemy musieli na duet snajperów Łukasz Cichos-Andrzej Rybski. Obaj strzelili już 16 goli dla Niecieczy w trwającym sezonie.

Tymczasem nasz zespół pomimo, iż wygrał ostatni mecz u siebie z Polkowicami 1-0, to gra pozostawiała wiele do życzenia. Graczem meczu został Jacek Gorczyca (bramkarz), a bramkę na wagę kompletu punktów dał nam nasz defensor – Jacek Kowalczyk, więc to tylko potwierdzenie, że spisaliśmy się źle. Sobotnia wygrana była dla nas 5 ligowym meczem pod rząd, którego nie przegraliśmy. Środowa potyczka w Niecieczy będzie dla nas 14 spotkaniem poza Bukową. W dotychczasowych 13 wywieźliśmy łącznie 13 punktów (3 zwycięstwa, 4 remisy, 6 porażek).

Kadra na mecz z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza:

Bramkarze: Jacek Gorczyca, Andrzej Wiśniewski

Obrońcy: Mateusz Niechciał, Arkadiusz Ryś, Tomasz Sokołowski, Jacek Kowalczyk, Wojciech Szala

Pomocnicy: Bartłomiej Chwalibogowski, Janusz Dziedzic, Sadowski Rafał, Plewnia Piotr, Przemysław Pitry, Grzegorz Goncerz, Kamil Cholerzyński

Napastnicy: Paweł Olkowski, Michał Zieliński, Krzysztof Kaliciak

Środowa potyczka będzie dopiero drugim starciem w historii gier z udziałem obu klubów. W inauguracyjnym spotkaniu do którego doszło w Katowicach w październiku, padł bezbramkowy remis.

FANFOOTBALL

Możliwość komentowania jest wyłączona.