Stilon Gorzów Wielkopolski – GKS Katowice

Po historycznym zwycięstwie nad ekipą MKS-u Kluczbork (1-0) teraz przychodzi pora na kolejne spotkanie o ligowe punkty. Już w najbliższą sobotę jedziemy do Gorzowa Wielkopolskiego na mecz z miejscowym Stilonem. Początek konfrontacji od godziny 16:00.

Sytuacja Stilonu jest dramatyczna. Mecz z nami najprawdopodobniej będzie ostatnim meczem w historii tego klubu. Upadek jest już niemal przesądzony. Jak powiedział kurator Stilonu – Janusz Szczepanowski, po rozmowach z zawodnikami oraz biorąc pod uwagę zadłużenie klubu, nie widzi on możliwości, aby klub nadal funkcjonował i brał udział w rozgrywkach. Według kuratora obecnie dług sięga ok. 2,5 mln zł. Od nowego sezonu ma powstać „nowy” klub piłkarski – Stilon Gorzów. Stilon ma wystartować na poziomie klasy okręgowej. Ale czy do tego dojdzie, zobaczymy.

W ostatnim meczu piłkarze Stilonu pojechali na mecz z Odrą Wodzisław dzięki zbiórce pieniędzy kibiców. Mimo fatalnej sytuacji klubu, Stilon wygrał ten pojedynek 1-3. Jedną z bramek strzelił Emil Drozdowicz dla którego był to już 11 gol w trwającym sezonie. W tabeli Gorzowianie są nad kreską z 28 punktami. U siebie grając dotychczas 11-krotnie, zdobyli łącznie 16 punktów (4 zwycięstwa, 4 remisy oraz 3 porażki).

Nasza ,,GieKSa?? w ostatniej kolejce również zainkasowała komplet punktów. U siebie w stosunku 1-0 pokonaliśmy MKS Kluczbork Bramkę na wagę trzech oczek zapewnił nam Janusz Dziedzic. Było to nasze 8 zwycięstwo ligowe w tym sezonie po rozegraniu 23 gier. W tabeli przesunęliśmy się w górę, zajmując obecnie 8 pozycję. W dotychczasowych 11 meczach wyjazdowych zdobyliśmy 11 oczek. Strzelając w tych meczach 10 goli, tracąc ich 16.

Trener Wojciech Stawowy w Gorzowie na pewno nie będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. W sobotnim spotkaniu nie zagra Wojciech Szala (pauzuje za żółte kartki). Wciąż kontuzjowani są Michał Zieliński, Bartosz Karwan oraz Przemysław Pitry. Do składu wrócił natomiast Tomasz Hołota. Z kolei niepewny jest występ Jacka Kowalczyka, który ostatni mecz zakończył jeszcze przed upływem 90 minut z powodu urazu.

Historia spotkań ze Stilonem nie wygląda dla nas najlepiej. Z 11 dotychczas rozegranych spotkań GKS wygrał tylko dwukrotnie. Do tego drugiego doszło nie tak dawno, bo jeszcze w tym sezonie w pierwszej rundzie. Na Bukowej po fantastycznym meczu pokonaliśmy Gorzowian 4:2. W pozostałych 9 meczach 6 razy wygrywali piłkarze Stilonu, a trzykrotnie dochodziło do podziału punktów. Fatalnie dla nas wyglądają wyjazdy do Gorzowa Wielkopolskiego. Do tej pory przywieźliśmy tylko jeden punkt, za remis w sezonie 1981/82. Pozostałe mecze w Gorzowie wygrywali gospodarze. Nigdy też nasza ,,GieKSa?? na boisku rywala nie strzeliła choćby gola.

Historia kilku ostatnich spotkań z udziałem obydwu drużyn:
11/09-2010 GKS Katowice vs. Stilon Gorzów Wielkopolski 4-2
15/05-2010 Stilon Gorzów Wielkopolski vs. GKS Katowice 2-0
03/10-2009 GKS Katowice vs. Stilon Gorzów Wielkopolski 1-1
09/05-2009 GKS Katowice vs. Stilon Gorzów Wielkopolski 1-1
27/09-2008 Stilon Gorzów Wielkopolski vs. GKS Katowice 2-0

FANFOOTBALL

Możliwość komentowania jest wyłączona.