Relacja z Warty

W chłodny, przedświąteczny piątkowy wieczór, GieKSa rozgrywała kolejne ligowe spotkanie, na które wybrało się ok, 80kibiców z Brynowa!
Wszyscy – mając w pamięci wygraną z Łódzkim ŁKS-em w poprzedniej kolejce – z niecierpliowścią oczekiwaliśmy meczu z Wartą Poznań.
Rozgrywane przy sztucznym świetle jupiterów spotkanie przyciągnęłó na trybuny blisko 3500 kibiców, co mimo terminu meczu (Wielki Piątek), pogody oraz telewizyjnej transmisji nie można uznać za wynik satysfakcjonujący.
Przed samym meczem na płocie zawisły w większości flagi naszych fan-clubów oraz… transparent z wizerunkiem Karola Wojtyły oraz wymownym napisem „PAMIĘTAMY”, pokazujący, że również kibice GieKSy pamiętali o piątej rocznicy śmierci naszego papieża.
Doping tego dnia stał na poziomie adekwatnym do poziomu toczącego się spotkania – bardzo dobrym! GieKSa grała szybko, kombinacyjnie, efektowanie, ale co najważniejsze – efektywnie. Piłkarze kolejny raz walczyli o każdy centymetr boiska, pokazujac na czym polega przysłowiowy „Śląski charakter”. Natomiast na trybunach panowała świąteczna atmosfera – zabwa i chóralne śpiewy zawładnęły tego dnia Bukową1. Nie zabrakło okazjonalnej przyśpiewki – „Wesołych Świąt” ,którą odśpiewaliśmy sobiie nawzajem, ale przede wszystkim naszym piłkarzom, niejako w podzięce za zaangażowanie i kolejne 3pkt, które dopisaliśmy sobie w ligowej tabeli.
GKS pokonał Wartę 2-0 po golach Buśkiewicza i Dziółki, dzięki czemu zbliżył się do czołówki tabeli.
Zawodnicy GieKSy walczą w każdym meczu, sytuacja organizacyjna klubu powoli się normuje, więc i My – KIBICE GIEKSY – musimy dać z siebie wszystko!
Zachęcamy Was – drodzy brynowanie – do regularnego odwiedzania stadionu przy Bukowej, bo sezon to nie tylko derby z Górnikiem i mecz z Widzewem. To także szereg innych spotkań z mniej znanymi rywalami, na których każdy mieniący się kibicem GieKSy powiniem być!

Możliwość komentowania jest wyłączona.