Relacja z BRW Cup 2013!

W dniu 9.02.2013 odbył się I halowy turniej piłkarski ?BRW CUP 2013? organizowany przez GieKSiarzy z katowickiej dzielnicy BRYNÓW. W zawodach wzięło udział 6 drużyn, przede wszystkim goście, reprezentujący nasze zgody: Torcida Kończyce i grupa Prajzaci z Banika. Oprócz nich zagrały drużyny największych osiedli Brynowa: Orkana&Brynowska, W.Pola&Ptasie, Gallusa i ZKS (Zofii Kossak-Szczuckiej). Piłkarsko rywalizowano ze sobą w 2 grupach po 3 drużyny, grając mecze i rewanże. Zmagania piłkarskie przyniosły wiele wrażeń, ładnych bramek i masę emocji.
Po meczach grupowych przyszedł czas na przeciąganie liny, które bezapelacyjnie wygrała ekipa Kończyc.
Po krótkiej przerwie rozegrano mecze półfinałowe, oraz mecz o 5, 3 i 1 miejsce. Turniej wygrała najlepsza tego dnia i najlepiej zorganizowana ekipa ZKS-u, która pokonała w finale starą gwardię z W. Pola. Na 3 miejscu uplasowali się fani Banika Ostrava, którzy w meczu o 3 miejsce wygrali po karnych z połączonymi siłami Orkana i Brynowskiej.
Przez cały czas trwania turnieju na hali przebywało ok. 80 osób (15 FCB i 15KSG) a na drabinkach zawisły nasze dwa dzielnicowe transparenty: ?Żyjcie GieKSą? ?Brynów 100% GKS? oraz flaga Prajzaków, która swój debiut zaliczyła niedawno.
Podczas turnieju na specjalnym stoisku można było zakupić zarówno brynowskie gadżety, jak i te dostępne na co dzień w SKG. Przygotowaliśmy też drugi numer Zina ?Brynów? w którym znalazło się kilka mobilizujących tekstów. Rozdaliśmy też masę okazjonalnych vlepek ?Brynów jest nasz!? i kalendarzyków. Oprócz tego przyjmowaliśmy zapisy na nowe dzielnicowe bluzy oraz karnety na nową rundę.
Przygotowaliśmy też dla wszystkich uczestników turnieju prowiant, wodę oraz sporą ilość ?napojów energetyzujących?.
Tuz po zakończeniu finału, opuściliśmy halę i zebraliśmy się na boisku szkolnym, gdzie odpaliliśmy pirotechnikę oraz zaprezentowaliśmy folię z hasłem będącym naszym dzielnicowym mottem: ?Jedynej sprawie oddani całkowicie?. Nie zabrakło też głośnych śpiewów, przypominających, kto włada Brynowem oraz wychwalających naszych przyjaciół.
Po tym pokazie w ok. 40 osób przenosimy się do jednej z brynowskich knajp, gdzie wraz ze zgodami zacieśniamy więzy przyjaźni.
Chcielibyśmy podziękować wszystkim, bez których ten turniej straciłby wiele na wartości :
Mustafie za pomoc z Zinem, SKG za współpracę, PW za pomoc w ogarnięciu hali.

GR A

Kończyce
Zofii Kossak-Szczuckiej
W. Pola & Ptasie

Kończyce – ZKS 1:1 / 0:3
Kończyce – W.Pola&Ptasie 5:3 / 1:3
ZKS – W.Pola&Ptasie 5:4 / 0:4

Awans: ZKS i W.Pola

GR B

Prajzaci
Orkana&Brynowska
Gallusa

Prajzaci – Orkana&Brynowska 0:1 / 2:3
Prajzaci – Gallusa 4:2 / 5:0
Gallusa – Orkana 0:5 / 0:7

Półfinał 1 – ZKS – Prajzaci 4:3
Półfinał 2 – Orkana&Brynowska – W.Pola&Ptasie 0-0 (1-2 karne)

Mecz o 5 miejsce: Kończyce – Gallusa 5:0
Mecz o 3 miejsce: Prajzaci – Orkana 0-0 (3-2 karne)

FINAŁ: ZKS – W.Pola&Ptasie 5:1

1. ZKS
2. W.Pola
3. Prajzaci
4. Orkana&Brynowska
5. Kończyce
6. Gallusa

BRYNÓW JEST NASZ!!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.