Memoriał Adama Ledwonia

Pięknym zwięczeniem sezonu był zaplanowany na 12.06 wyjazd do Radawia na memoriał Adama Ledwonia. Na wyjazd mogli wybrać się jedynie przedstawiciele dzielnicowi oraz członkowie Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK1964″ dlatego też w około czterdziesto-osobowej grupie znalazło się 4 kibiców GieKSy z Brynowa.
Wyjazd rozpoczęliśmy o godzinie 8:30 z jednego z brynowskich osiedli. Na miejscu wraz z całą grupą byliśmy około godziny 11:00. Po tym jak nasza delegacja złożyła kwiaty i znicze, wszyscy zostaliśmy zaproszeni do rodzinnego domu Adama Ledwonia i bardzo ciepło ugoszczeni przez rodziców Adama. Każdy z nas mógł zjeść coś ciepłego i ugasić pragnienie zimnymi napojami w ten gorący dzień.
O 12:30 wszyscy wyruszamy na boisko LZS-u Radawie, gdzie odbywał się turniej. Oprócz naszej GieKSy udział w turnieju wzięły drużyny Odry Opole, ‘Przyjaciół Ledka’, LZS-u Radawie, LZS-u Ziębowice oraz HKS-u Ozimek, także drużyny bardzo egzotyczne Smile
Przez wszystkie mecze prowadzimy doping poświęcony Adamowi Ledwoniowi.
Cały turniej zorganizowany był w miłej, sympatycznej i rodzinnej atmosferze. Z naszej strony dziesiątki żartów, śmiesznych sytuacji ( murowanie bramki, czerwona kartka dla sędziego, sędzia pijący piwko w trakcie meczu, pokaz taneczny z użyciem hula-hopów itd) które pozostaną w pamięci na bardzo długo.
Jednynym zgrzytem tego sielankowego turnieju okazała się być… postawa piłkarzy, a raczej zwykłych kopaczy naszej drużyny. Po meczu finałowym było im tak śpieszno do przytulnych domów, że nie odebrali głownej nagrody, nie podziękowali i nie pożegnali się z rodzicami Adama!! Dla każdego kibica GieKSy był to ogormny wstyd.
Pokazaliśmy kolejny raz, że GIEKSA TO MY, ponieważ to właśnie My odebraliśmy puchar i złożyliśmy go na ręce mamy Adama.
Jednak najważniejsze jest to, że kolejny raz pokazaliśmy, że pamięć o Adamie Ledwoniu na Bukowej nigdy nie zginie, a ‘człowiek wielki i prawdziwy, w naszych sercach wiecznie żywy!’
ADAM LEDWOŃ GKS!

Możliwość komentowania jest wyłączona.