Marsz Niepodległości 2013 ? relacja

Na tegoroczny Marsz Niepodległości zapisy zaczęliśmy już kilka tygodni wcześniej, tak by wreszcie osiągnąć liczbę ponad 10 osób z naszej dzielnicy, co nie udało się rok ani dwa lata temu. Nasza mobilka oraz społeczne ciśnienie przyniosły efekt, bowiem w tym roku do Warszawy udało się aż 14 kibiców z naszej dzielnicy, co przy około 100-120 osobach z GieKSy zdaje się być świetnym wynikiem.
Zbiórkę wyznaczamy w stałym miejscu na 10:30. Podróżujemy w 8 osób dwoma autami. Podróż mija szybko i bez przygód, mimo licznych spotkań z innymi ekipami na kolejnych stacjach benzynowych i zajazdach. Po około 3 godzinach jazdy docieramy do Warszawy, gdzie przy jednej ze stacji metra czekał na nas kolejny GieKSiarz, który już od kilku dni przebywał w Warszawie u rodziny. Szybko kupujemy bilety na metro i podjeżdżamy kilka stacji, wszyscy ubrani w trójkolorowe czapeczki oraz klubowe i reprezentacyjne szale. Na Placu Defilad dołączają do nas kolejni dwaj Brynowscy GieKSiarze, natomiast chwilę później spotykamy jeszcze trzech brynioli, którzy na MarSz dotarli pociągiem. Łącznie 14 osób!
Sam Marsz zaczęliśmy razem ze wszystkimi GieKSiarzami w zwartej grupie, która jednak z czasem siłą rzeczy podzieliła się. Nam udaje się jednak przez większą część Marszu iść razem. Po dotarciu na miejsce odpalamy na Agrykoli symboliczne piro, cykamy pamiątkowe zdjęcie i zawijamy się na metro.
W drogę powrotną ruszamy około godziny po zakończeniu Marszu. W Katowicach meldujemy się koło 22:00. Pozostali dojeżdżają bez większych problemów pociągiem w nocy.
Do zobaczenia za rok. Czołem Wielkiej Polsce!

Możliwość komentowania jest wyłączona.