Maj 2007 ? ?GieKSa gra u nas!?

Dokładnie 19 maja 2007 w Brynowie odbył się mecz ligowy GKS-u Katowice, którego rywalem był oczywiście Rozwój. Przedstawiamy wspomnienia jednego brynowskich GieKSiarzy:
Pamiętam ten mecz jakby to było wczoraj, ale jednocześnie, przypominając sobie tamten dzień, zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele od niego zmieniło się na plus w naszej dzielnicy. Gdyby w tym sezonie GieKSa grała na Rozwoju, nie wyobrażam sobie braku atrakcji z naszej strony: transów, zbiórki itp. Wtedy każdy docierał na stadion osobno, albo w małych grupach, niektórzy też ruszali z Centrum (z placu Andrzeja, skąd wyruszał przemarsz) wraz z większością GieKSiarzy. Mimo tego, że była to sobota, my byliśmy w szkole, bo odbywał się dzień sportu lub coś w tym rodzaju. Umówiliśmy się więc z kolegami chodzącymi do innych szkół na naszym boisku. Ku zaskoczeniu niektórych, zwłaszcza nauczycieli, przez to samo boisko przewinęło się sporo kibiców z południowych dzielnic Katowic? :)
Nasza kilkunastoosobowa grupka dotarła na stadion przy ul. Zgody sporo przed meczem i już z trybun obserwowaliśmy docierający pod bramy przemarsz z Centrum. Wrażenie było niesamowite, tłum, wszyscy na żółto, śpiewy. Po drobnych przepychankach z ochroną (rozdmuchanych potem w mediach), mecz się rozpoczął. Trybuny były pełne GieKSiarzy, atmosfera bardzo dobra. Doping był momentami bardzo dobry, ale jednak nie idealny, głównie za sprawą bardzo wysokiej temperatury. Daleko od ideału było też na boisku, nasi piłkarze, walczący wtedy o awans, tylko zremisowali z Rozwojem 0:0. Najbardziej denerwowała masa bardzo niecelnych strzałów ? z bliska, z daleka, głową po dośrodkowaniu ? wszystko leciało bardzo wysoko nad poprzeczką lub zdecydowanie obok bramki. Nikogo to jednak nie zraziło i mecz zaliczyliśmy na plus. Mecz odbywający się tak blisko był dobrą okazją, żeby zacząć przygodę z GieKSą. Kto ją wykorzystał, ten tylko utwierdził się w przekonaniu, że warto iść tą drogą.
Przypominam sobie naszą grupkę, która wtedy spotkała się przy Gimnazjum i dochodzę do wniosku, że w takim samym lub bardzo podobnym składzie dalej spotykamy się na Bukowej i wyjazdach?

Zdjęcia i film dzięki stronie GieKSiarze.pl :

Więcej zdjęć: http://www.foto.gieksiarze.pl/thumbnails.php?album=141

Możliwość komentowania jest wyłączona.