16.12.11? KWK WUJEK

16.12.1981 ? ta data na stałe zapisała się w karty historii naszej dzielnicy. Brynowscy GieKSiarze od kilku lat w mniejszy lub większy sposób przyłączają się do obchodów rocznicy pacyfikacji górników w miejscowej kopalni i kultywowania pamięci o naszych lokalnych bohaterach.
W grudniu 2011 roku zbieramy się w 25 osób pod krzyżem przy ?Wujku? i już po oficjalnych uroczystościach (na których pojawił się nawet wygwizdany przez obecnych premier Tusk oraz Prezydent RP ? Bronisław Komorowski) razem z członkami śląskiej brygady ONR-u oraz kilkuset osobami obecnymi jeszcze wtedy pod pomnikiem postanowiliśmy uczcić tą wzniosłą chwilę minutą ciszy. Po tejże minucie blask odpalonej racy i nasz ryk roznosi się po pobliskich osiedlach, a wszyscy głośno skandujemy ?Cześć i chwała, bohaterom!? , ?Pamiętamy, dziękujemy!? ?Raz sierpem, raz młotem, w czerwoną hołotę? oraz ?Katowice Katowice GKS? na koniec wraz z postronnymi obserwatorami ponawiamy pierwszy okrzyk, co wychodzi bardzo konkretnie.
Chwilę później wraz z chłopakami z ONR-u składamy pod pomnikiem kwiaty i znicze, udajemy się zobaczyć pobliską wystawę maszyn wojskowych i w spokoju oraz poczuciu spełnionego obowiązku rozchodzimy się do domów.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM! KWK WUJEK ?81 ? PAMIĘTAMY!

Możliwość komentowania jest wyłączona.