16.12.11– KWK WUJEK

16.12.1981 – ta data na stałe zapisała się w karty historii naszej dzielnicy. Brynowscy GieKSiarze od kilku lat w mniejszy lub większy sposób przyłączają się do obchodów rocznicy pacyfikacji górników w miejscowej kopalni i kultywowania pamięci o naszych lokalnych bohaterach.
W grudniu 2011 roku zbieramy się w 25 osób pod krzyżem przy „Wujku” i już po oficjalnych uroczystościach (na których pojawił się nawet wygwizdany przez obecnych premier Tusk oraz Prezydent RP – Bronisław Komorowski) razem z członkami śląskiej brygady ONR-u oraz kilkuset osobami obecnymi jeszcze wtedy pod pomnikiem postanowiliśmy uczcić tą wzniosłą chwilę minutą ciszy. Po tejże minucie blask odpalonej racy i nasz ryk roznosi się po pobliskich osiedlach, a wszyscy głośno skandujemy „Cześć i chwała, bohaterom!” , „Pamiętamy, dziękujemy!” „Raz sierpem, raz młotem, w czerwoną hołotę” oraz „Katowice Katowice GKS” na koniec wraz z postronnymi obserwatorami ponawiamy pierwszy okrzyk, co wychodzi bardzo konkretnie.
Chwilę później wraz z chłopakami z ONR-u składamy pod pomnikiem kwiaty i znicze, udajemy się zobaczyć pobliską wystawę maszyn wojskowych i w spokoju oraz poczuciu spełnionego obowiązku rozchodzimy się do domów.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM! KWK WUJEK ’81 – PAMIĘTAMY!

Możliwość komentowania jest wyłączona.