Kończyce Cup 2011

Tak jak rok temu także i tym razem nasi przyjaciele z Zabrza zaprosili nas na turniej do Kończyc. W zawodach miało wziąć udział 8 porządnych ekip, oprócz nas i Torcidy Kończyce byli to kibice Górnika z gliwickiego osiedla Kopernika, Wirka (dzielnicy Rudy Śląskiej), Żernicy, zabrzańskiego Maciejowa i osiedla Janek oraz reprezentacja Stowarzyszenia Kibiców Górnika Zabrze. Zapowiadało się więc dobrze, a wyszło? jeszcze lepiej! Ale po kolei. Do turnieju zaczęliśmy się przygotowywać trochę wcześniej ? trzeba było się skrzyknąć, ustalić skład do grania i namalować skromną oprawę. Wszystko nieźle się udało i w dniu zawodów na brynowskiej zbiórce samochodowej zameldowało się blisko 30 osób, wszyscy w żółtych koszulkach i z kilkoma groszami w kieszeni ;) . Podróż minęła błyskawicznie ? Brynów z Kończycami łączy autostrada! Zaparkowaliśmy zgodnie z przepisami i ze śpiewem na ustach ruszyliśmy na boisko. Płot, który je otacza zapełnił się transparentami o rozmaitej treści, nie zabrakło także reklamującego naszą stronę. Na środku boiska zawisł transparent o treści „TUSK – Zajmij się podatkami, a nie kibicami”. Podczas turnieju zebrano 35 podpisów pod inicjatywą ustawodawczą „Kibice za bezpieczeństwem”. Kibice z Kończyc przygotowali stoisko z pamiątkami klubowymi (zarówno Górnika jak i GieKSy) i grillem. Zorganizowali również zbiórkę pieniędzy na graffiti w swojej dzielnicy. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych ? Ci, którzy pojawili się na turnieju, wracali z niego z vlepkami, planami lekcji, smyczami i pomalowanymi twarzami.
Piłkarsko Brynów reprezentowała solidna i zgrana drużyna, jednak to nie uchroniło nas od porażki w dwóch pierwszych meczach ? odpowiednio 3:6 ze świrami z Kopernika i 1:3 z Rudziolami z Wirka. Na szczęście w trzecim meczu nasi gracze zaprezentowali pełnię swoich możliwości i pokonali Maciejów 4:0.
Po fazie grupowej wszyscy wspólnie bawiliśmy się przy oprawie, a właściwie oprawach, po których zaczęła się zabawa na całego!
Następnie odbył się mecz o 3 miejsce, który wygrał Kopernik i finał, w którym po karnych Wirek pokonał Żernicę 3:2 i został zwycięzcą turnieju ? gratulujemy! Nam przypadło 5 miejsce.
Odbył się też pojedynek w przeciąganiu liny, w którymi ekipa z Gliwic wygrała z Rudziolami 2:0.
Najlepszy strzelec (chłopak z Kopernika) dostał oryginalną koszulkę meczową Górnika. Organizatorzy planowali nagrodzić najlepszego bramkarza turnieju rękawicami z podpisem Sebastiana Nowaka, golkipera zabrzan, ale ostatecznie przypadły one bramkarzowi Torcidy Kończyce, który podczas pierwszego sobotniego meczu nabawił się kontuzji i będzie musiał przez 2 miesiące trzymać nogę w gipsie. B. trzymaj się!
Po raz kolejny Torcida Kończyce ugościła nas fantastycznie, za co jeszcze raz wielkie podziękowania. Według organizatorów za rok ?będzie piekło?. Czekamy!

Możliwość komentowania jest wyłączona.