Końcówka!

To już końcówka sezonu 2010/2011 w pierwszej lidze. Powoli wyjaśniają się kolejne kwestie, pewne awansu do Ekstraklasy są już Łódzki KS i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Na dole tabeli nie wszystko jest jeszcze jasne ? wiemy już jednak, że ostatnie miejsca przypadną wycofanym z rozgrywek Stilonowi i Odrze Wodzisław. Niedługo poznamy wszystkie drużyn, które dołączą do naszej ligi, aby konkurować z nami w następnym sezonie. Z Ekstraklasy spadły w niedzielę Arka Gdynia i Polonia Bytom. Ciekawi rywale i prawdopodobne ciekawe wyjazdy (jeżeli zakaz nie obejmie także następnego sezonu). Aż żal, że na Bukowej znów nie doczekamy się gości? Z drugiej ligi awansować mogą także bardzo interesujące ekipy. W grupie zachodniej na miejscach premiowanych awansem są w tej chwili Olimpia Grudziądz (która już awansowała) i bydgoski Zawisza, ale o awans walczą jeszcze GKS Tychy i Miedź Legnica. Pamiętacie ostatnie mecze z Tychami? Można ich nie lubić, ale nie zaszkodzi trzymanie kciuków za ich awans. Niestety szanse na takowy zaprzepaściło w tym sezonie sosnowieckie Zagłębie. Grupa wschodnia jest bardzo wyrównana i więcej drużyn liczy się tam jeszcze w walce o awans, wśród nich Olimpia Elbląg i olsztyński Stomil!
A co z drużyną, dla której biją dziesiątki brynowskich serc? Za GieKSą pojedynek w Nowym Sączu, zremisowany 1:1. Na ten mecz mieliśmy prowadzić wyjazdową mobilizację, szkoda, że już nigdy nie dowiemy się, ilu by nas tam pojechało mimo kiepskiego terminu? Nie pojechaliśmy też do Łodzi, gdzie drużyna Wojciecha Stawowego przegrała 0:3. Mecz z KSZO Ostrowiec przy Bukowej był jednym z tych, o których nie chce się niczego pisać. Porażka 2:3, długimi momentami gra była żenująca. Pozytywnym aspektem był na pewno doping, który wrócił, choć dopiero w 80 minucie. Nie był to doping oszałamiający, zdecydowanie stać nas na więcej! Następny mecz gramy w Świnoujściu, do którego my ? kibice ? nie jedziemy. Ale to nie znaczy, że kończą się dla nas emocje!
Właśnie teraz, kiedy drużyna już o nic nie walczy i gra słabo, należy pokazać, jak ważny jest dla nas klub. Do końca sezonu już tylko jeden mecz, na którym nikogo nie powinno zabraknąć!
11 czerwca czeka nas hit – mecz z Pogonią Szczecin, zakończenie sezonu. Ostatnie mecze każdej rundy mają swój specyficzny klimat, zapraszamy więc wszystkich i zachęcamy do zapraszania na to spotkanie wszystkich kolegów, koleżanek, braci, sióstr! Zapełnijmy stadion przy Bukowej i pokażmy, że w przyszłym sezonie GKS naprawdę MUSI awansować.

Żyjcie GieKSą!

Możliwość komentowania jest wyłączona.