Inauguracja PLH za nami!

W piątek hokejowa GieKSa rozegrała pierwszy od 7 lat mecz w Ekstralidze. Naszym rywalem był Mistrz Polski, czyli drużyna z Sanoka. Przed spotkaniem w Katowicach panowało pewne podekscytowanie, ale z racji tego, że beniaminek mierzył się z mistrzem, ciekawość dominowała nad presją. Ciekawość spowodowana była głównie tym, że nikt nie wiedział, jak zaprezentuje się nasza drużyna po zmianach, głównie personalnych, jakie zaszły latem w klubie – GKS sprowadził sporo nowych zawodników, w tym kilku zza oceanu!

Jak się okazało, zmiany wyszły drużynie na dobre, bo gra naprawdę mogła się podobać. Nasi hokeiści długo prowadzili, by w trzeciej tercji, w osłabieniu, dać się dogonić, a nawet przegonić rywalom. W końcówce remis i dogrywkę dał GieKSie strzał Nicka Sucharskiego. Dogrywka rozstrzygnięcia nie przyniosła i trzeba było rozegrać rzuty karne. W nich zawodnicy GieKSy okazali się lepsi i wygrali 2:0. Na trybunach panowała znakomita atmosfera, UG zaprezentowała oprawę z jakże celnym hasłem – „powrót króla”. Na hali zameldowało się wiele osób z Brynowa, z czego 12 skorzystało z możliwości dzielnicowego zamówienia, o czym informujemy z kronikarskiego obowiązku :)

Już 16.09 kolejna szansa, żeby wesprzeć naszych zawodników i przy okazji obejrzeć mecz hokeja na dobrym poziomie. W „Satelicie” gościmy… Zagłębie Sosnowiec! Zapraszamy!

Możliwość komentowania jest wyłączona.