I po derbach

Trzy dni po „Śląskim Klasyku”, kiedy emocje już całkowicie opadły, możemy przedstawić wam spokojną, obiektywną i wyważoną relację. Mecz, który (co warto zaznaczyć) OFICJALNIE zgromadził na trybunach 7000 widzów, był widowiskiem i wydarzeniem weekendu nie tylko w Katowicach, ale i na całym Górnym Śląsku.Spotkanie to można podzielić na dwa światy – piłkarski i kibicowski. Piłkarsko – derby pełną gębą: walka, zaangażowanie, przysłowiowe ‘gryzienie trawy’ i nieodstawianie nogi przez zawodników wzbudzały aplauz katowickiej publiczności.

Zabrakło jedynie tego, co w futbolu najważniejsze – goli. Mimo otwartej, szybkiej gry i wielu podbramkowych sytuacji z obu stron, spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Warto zaznaczyć, że w dziennikarskim głosowaniu na najlepszego piłkarza meczu zwyciężył gracz GKS-u Katowice… Kamil Cholerzyński. Kuflowi serdecznie gratulujemy i życzymy utrzymania wysokiej dyspozycji do końca sezonu. Natomiast na trybunach… istna esencja fanatyzmu! Pękające w szwach trybuny (dosłownie!), tysiące szalików i trójkolorowych czapek, wspaniała oprawa, głośny doping oraz manifestacja przyjaźni między kibicami obu klubów nadały piłkarskiemu widowisku odpowiedni klimatu. Zapewne wielu z was zapyta, jak na tym meczu zaprezentowała się Brynowska GieKSa? Może niech przemówią liczby: oprócz 58 osób posiadających karnety, sprzedaliśmy na to spotkanie rekordową liczbę… 146biletów! Nas zatem na meczu 204 osoby! ! !Zachęcamy do obejrzenia poniższych galerii oraz relacji filmowych z niedzielnego meczu: (dodane – 2010.03.10)

FOTO:http://www.foto.gieksiarze.pl/thumbnails.php?album=345FOTO:http://www.torcida.eu/2010/wiosna/gks_gornik/index.htmlFILMY 1 połowa:http://vimeo.com/10031532FILMY 2 połowa:http://vimeo.com/10035761KLIP:http://www.youtube.com/watch?v=8jXh52Bfrho

Możliwość komentowania jest wyłączona.