GKS Katowice – Ruch Radzionków

Z Ruchem Radzionków zagramy w Wielkanocną Sobotę na Bukowej w ramach 25. kolejki I Ligi. Pierwotnie spotkanie miało zostać rozegrane o godzinie 17:00, lecz z uwagi na zaplanowaną przez TVP Sport transmisję, pierwszy gwizdek sędziego rozlegnie się o godzinie 18:00!

Wracamy na Bukową, gdzie będzie to dla nas 13 potyczka u siebie w trwającym sezonie. Oby ta trzynastka okazała się dla nas szczęśliwa. Z dotychczasowych 12 spotkań, pięć razy wygraliśmy, cztery razy remisując oraz 3-krotnie przegrywając. Bilans bramkowy w tych spotkaniach identyczny zarówno po stronie strzelonych jak i straconych (21 bramek).

Mecze tegoroczne grane u siebie:
10/04-2011 GKS Katowice vs. MKS Kluczbork 1-0
26/03-2011 GKS Katowice vs. Górnik Łęczna 4-2
11/03-2011 GKS Katowice vs. Piast Gliwice 0-0

Po ostatnim meczu ligowym w Gorzowie ze Stilonem, pozostał mały niedosyt. Spotkanie z Gorzowianami miało niesamowity przebieg. Po 15 minutach przegrywaliśmy już 2-0, po golach Daniela Ciacha (’11) i Adama Banasiaka (’15). W 28? minucie meczu jednak zdołaliśmy strzelić kontaktowego gola za sprawą Pawła Olkowskiego. Był to pierwszy dla nas gol strzelony w historii meczów w Gorzowie! To nie był jednak koniec strzelania w Gorzowie Wielkopolskim. Tuż po przerwie do wyrównania doprowadził Adrian Napierała, a niespełna 10 minut później mieliśmy już 3 gole, a jego autorem był Jacek Kowalczyk. Stilon jednak walczył do końca i ostatecznie w 73 minucie po fantastycznie bitym rzucie wolnym, egzekwowanym przez Łuszkiewicza nie dając żadnych szans naszemu Jackowi Gorczycy. Tak więc musieliśmy się zadowolić jednym punktem.

W tabeli ligowej aktualnie okupujemy 8 lokatę z dorobkiem 31 oczek. Po 24 spotkaniach mamy bilans: 8 zwycięstw, 7 remisów oraz 9 porażek. Strzeliliśmy w tych meczach 34 bramki, tracąc jednak ich aż 40.

Jeśli chodzi o raport zdrowotny na sobotnie spotkanie to najbardziej cieszy fakt, że gotów do gry po ponad miesięcznej przerwie będzie – Michał Zieliński, który miał problemy z pachwiną. Gotowy również jest Bartosz Karwan, który wraca po kontuzji mięśnia dwugłowego. Do dyspozycji trenera Wojciecha Stawowego będą też: Janusz Dziedzic i Jacek Kowalczyk. Wojciech Szala tymczasem wraca po przerwie spowodowanej przekroczeniem limitu żółtych kartek. Natomiast na pewno nie zagrają kontuzjowani: Przemysław Pitry, Kamil Cholerzyński oraz Krzysztof Kaliciak.

Z kolei nasz najbliższy przeciwnik ? Ruch Radzionków ostatnimi czasy notuje serię 4 ligowych spotkań bez zwycięstwa, zdobywając raptem jeden punkt w tych meczach. ,,Cidry?? są jedynym zespołem na zapleczu Ekstraklasy, który do tej pory jeszcze nie podzielił się punktami grając na wyjeździe. W dotychczasowych 12 meczach poza własnym boiskiem udało im się wygrać cztery spotkania, zaś aż 8 przegrywając. Gdy popatrzymy na ostanie mecze ligowe ,,Cidrów??, to zauważymy, że goli w meczach z ich udziałem mieliśmy jak na lekarstwo. Miejmy nadzieję, że nasz zespół w Wielką Sobotę będzie bramkostrzelny.

12/03-2011 Ruch Radzionków vs. Stilon Gorzów Wlkp. 0-0

Historia pojedynków z „Cidrami” jest dla nas korzystna. Łącznie dotychczas doszło do 5 spotkań z ekipą z Radzionkowa. Z tych pięciu starć aż 3-krotnie ,,GieKSa?? wychodziła zwycięsko, zaś dwa razy podzieliliśmy się punktami. Tak więc nie przegraliśmy jeszcze w historii starć z Ruchem Radzionków. Bilans bramek wygląda następująco: 6 goli strzeliła ,,GieKSa??, raptem jedno trafienie natomiast mają ,,Cidry??. Ostatnie spotkanie miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Ostatecznie tamto spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Historia spotkań z Ruchem Radzionków:
19/09-2010 Ruch Radzionków vs. GKS Katowice 0-0
20/05-2001 Ruch Radzionków vs. GKS Katowice 0-1
28/10-2000 GKS Katowice vs. Ruch Radzionków 3-0
13/03-1999 Ruch Radzionków vs. GKS Katowice 1-1
08/08-1998 GKS Katowice vs. Ruch Radzionków 1-0

Reasumując miejmy nadzieję, że nasi piłkarze nie sprawią prezentu świątecznego piłkarzom z Radzionkowa, w postaci jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Wygrana w tym spotkaniu sprawi, że strata do ,,Cidrów?? w ligowej tabeli zmaleje do jednego punktu.