Futbol na minus, hokej raczej na plus

Minione dni przyniosły nam sporą dawkę emocji związanych z występami sportowców walczących pod żółto-zielono-czarnym sztandarem. Na początek piłkarze rywalizowali na wyjeździe z bydgoskim Zawiszą, wspierani przez 230 kibiców GieKSy w tym 5 z Brynowa. Nie powiodła się ta rywalizacja, ponieważ GKS przegrał 0:2. Obecni na wyjeździe jednak oceniają go pozytywnie, zwracając uwagę zwłaszcza na mile spędzony czas po meczu, kiedy to czekając na pociąg mogli bez problemów ze strony policji udać się do pubów i sklepów, co standardem na wyjazdach niestety nie jest.

W piątek piłkarze i hokeiści grali równolegle, ci pierwsi przy Bukowej z Niecieczą, a ci drudzy na wyjeździe z Cracovią. W obu spotkaniach katowiczanie ponieśli porażki ? na trawie 1:2, na lodzie 2:5. Przy Bukowej wiało nudą, głównie z powodu zamkniętego Blaszoka i słabej postawy piłkarzy. Młyn, zlokalizowany na ?piątce?, miał tylko kilka głośniejszych momentów. Miejmy nadzieję, że na meczu z Polonią Bytom (23 września, godz. 18:00) doping będzie lepszy. Bez gości i bez Blaszoka, ale jednak są to derby! Wychodząc ze stadionu nikt nie chciał raczej myśleć o tym, co chwilę wcześniej zobaczył na boisku, więc myślami wiele osób wychodziło naprzód, do niedzielnego meczu hokeistów z Zagłębiem Sosnowiec, na który ostrzyliśmy sobie zęby. I nikt, kto pojawił się w Satelicie, nie mógł być zawiedziony. Były emocje, ładne akcje, głośny doping przez większość spotkania i zwycięstwo, wysokie, bo aż 6:1. Wśród zgromadzonych sporo osób z Brynowa, z czego 10 zapisanych na bilety za pośrednictwem dzielnicy.
W najbliższym czasie czeka nas dużo meczów z udziałem Trójkolorowych. Pierwszy z nich zagrają już w środę w Świnoujściu nasi piłkarze, a w piątek w Satelicie hokeiści podejmują Toruń. Na deser niedzielne derby z Polonią Bytom przy Bukowej. Na wszystkie trzy wydarzenia można się zapisać na dzielnicy.

CZY TO SPODEK CZY BUKOWA TO NIEWAŻNE DLA NAS JEST!

Możliwość komentowania jest wyłączona.